Lego przygotowało niespodziankę dla fanów komiksów

Lego to dziś już zdecydowanie coś więcej niż tylko klocki. W tej chwili to już z pewnością bardziej zjawisko kulturowe niż po prostu zabawka dla dzieci. Praktycznie każdy znajdzie dzisiaj serię klocków i gadżetów, która będzie nawiązywała do jego zainteresowań i upodobań daleko wykraczających poza zwykłą zabawę. Jeszcze niedawno wybór klocków Lego ograniczał się do Lego Duplo przeznaczonych dla najmniejszych dzieci oraz do standardowych klocków Lego, którymi mogły się już bez obaw o własne bezpieczeństwo bawić dzieciaki w wieku przedszkolnym lub szkolnym. Dziś jednak to zdecydowanie za mało aby zainteresować maluchy otoczone zewsząd różnego rodzaju gadżetami i zabawkami przypominającymi ulubione postacie z bajek i komiksów.

Dlatego też w połączeniu z gigantami rynku wydawniczego powstały serie kierowane do fanów komiksów. Lego Marvel z pewnością zainteresuje fanów Iron Mana, Daredevila czy Kapitana Ameryka. To komiksowe Uniwersum jest zresztą pełne ciekawych postaci i z pewnością każdy fan komiksu bardzo dobrze je zna.

Dla osób którzy wyżej niż Hulka czy X-manów stawiają sobie na przykład Batmana lub Supermana, powstają klocki z serii Lego DC Comics. Niezależnie od tego, jakich twórców komiksów cenimy sobie najbardziej z pewnością doskonale będziemy się bawili klockami, które opierają się na postaciach narysowanych przez grafików z określonego wydawnictwa. Fani komiksów z pewnością docenią tego rodzaju ukłon w ich stronę wykonany przez producentów popularnych klocków. Ta kooperacja Lego ze środowiskiem komiksu, zaowocowała również filmami kinowymi łączącymi w sobie te dwa światy.