Popularne gry dla nastolatków

Gry planszowe coraz częściej kojarzą się z rozrywką dla nastolatków oraz osób dorosłych. Nie jest to już wcale tylko i wyłącznie zabawka przeznaczona dla małych dzieci. Producenci gier coraz więcej tworzą produktów skierowanych do starszych dzieci oraz osób dorosłych. 

Najczęściej produkty te dzielą się na dwie kategorie, czyli strategiczne i skomplikowane gry oraz towarzyskie gry idealne na imprezę. Doskonałym przykładem gry z tej pierwszej kategorii jest Runebound. Jeśli uwielbiacie spędzać długie godziny grając w strategiczne gry planszowe, to będziecie zachwyceni tym tytułem. Nie jest to prosta gra i wymaga skupienia i koncentracji przez kilka godzin. Można również budować jej poziom trudności, w zależności od waszego przeciwnika. Im lepszy konkurent, tym gra stanie się o wiele bardziej interesująca i trudniejsza. 

Idealną grą z drugiej kategorii jest Time’s Up. Gra ta wspaniale sprawdzi się na każdej imprezie towarzyskiej. Podczas tej gry dzielicie się na dwie grupy, które walczą o zdobycie punktów. Jedna osoba pokazuje różnego rodzaju hasła, natomiast reszta drużyny musi je dokładnie zgadnąć. Tego typu gry świetnie sprawdzają się po alkoholu i wywołują wiele pozytywnych emocji. Na pewno nikt nie posądzi was o zorganizowanie nudnej i typowej imprezy, gdyż wszyscy wasi goście będą się świetnie bawić grając w tą towarzyską grę. Dodatkowym atutem tej gry jest cena oraz nieprzewidywalność. Można rozegrać kilkadziesiąt rozgrywek i zawsze będziecie się przy niej świetnie bawić.