Rower i bezpieczeństwo dziecka

Ruch na świeżym powietrzu jest dla każdego człowieka bardzo ważny i dotyczy to również dzieci. Dlatego zachęcanie ich do niego i przez rodziców i w szkole, poprzez zajęcia z wychowania fizycznego, jak i pozaszkolne, jest jak najbardziej na miejscu. Jednak trzeba przy tym pamiętać, że bezpieczeństwo jest ważne jeszcze bardziej i gdy dzieciak wybiera się na przejażdżkę rowerową, w jego wypadku jest niezbędny odpowiedni kask rowerowy. Zresztą nie tylko dzieci to dotyczy, bo i dorosłym się przydaje, szczególnie kiedy używają roweru w większym mieście i przy dużym natężeniu ruchu drogowego. Z tym że u dzieci jest on konieczny i trzeba to dziecku wpajać. Najlepiej już wówczas, kiedy jego pojazdem jest jeszcze mały i niepozorny rower trójkołowy.
Na ten trzeba dziecko wsadzać dość szybko i chociaż niektórzy rodzice pomijają ten środek lokomocji, ucząc dzieciaki jazdy od razu na dwóch kółkach, to należy pamiętać, że taki trójkołowy nie służy jedynie temu, aby się szybciej przemieszczać w terenie.
Owszem, dwukołowe pojazdy służą temu, chociaż bardziej używane są obecnie jako pojazdy rekreacyjne, ale taka trójkołówka jest dla dziecka świetną zabawą i dodatkowo bardzo bezpieczną. Niemniej, szczególnie we wczesnym dzieciństwie i z takiego malucha może się przydarzyć dziecku upadek, więc lepiej będzie, jeśli już wówczas będzie miało chronioną odpowiednio główkę. Tym bardziej że przecież do kasku pragniemy je przyzwyczajać od pierwszych kontaktów z rowerem.